Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

ESIALGSED TULEMUSED: Tallinna Ülikoolis suurim konkurss haldus- ja ärikorraldusesESIALGSED TULEMUSED: Tallinna Ülikoolis suurim konkurss haldus- ja ärikorralduses
Pixabay

Kuigi vastuvõtunimekirjad avalikustatakse bakalaureuseastmes 14. juulil ning magistri- ja doktoriõppes jooksvalt pärast tulemuste selgumist, on juba praegu teada, milliseid erialasid eelistasid noored enim.

Vaatamata sellele, et avalduste põhjal oli sisseastujate seas Tallinna Ülikooli populaarseim bakalaureuseastme õppekava psühholoogia 437 huvilisega, kujuneb rebimine suurimaks siiski haldus- ja ärikorralduse õppes – 9,25 soovijat kohale.

Väga tihe sõel – rohkem kui kaheksa avaldust kohale – on ka õigusteaduse, reklaami ja imagoloogia ning alushariduse pedagoogi õppekavadel. Väga suur huvi on ühtlasi informaatika vastu.
Magistriõppesse soovitakse enim astuda organisatsioonikäitumise, sotsiaalpedagoogika ja lastekaitse, nüüdismeedia ning eripedagoog-nõustaja õppekavadele.

Kokku esitati Tallinna Ülikooli rohkem kui 7300 avaldust, millele lisanduvad välismaised kandidaadid, hetkeks 814. Vastuvõtt Soomes ja Lätis keskhariduse omandanuile mitmetel bakalaureuse õppekavadel alles kestab.

Uusi üliõpilasi võetakse vastu 45 bakalaureuse-, 52 magistri- ja 14 doktoriõppe kavale. Õppekoht tuleb kinnitada kolme päeva jooksul pärast vastuvõtmise teate saamist.

Ajakohase info leiab kooli kodulehelt.