Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

Tahan lauljaks saada, aga ema hävitas mu enesekindluseTahan lauljaks saada, aga ema hävitas mu enesekindluse
Scanpix

Mure: Tere, mul on selline mure et olen kaotanud oma enesekindluse. Ma tahaksin nii väga saada lauljaks aga mu ema koguaeg ütleb mulle et olen hulluks läinud ja minust ei saa mitte kunagi lauljat, see on röövinud absoluutselt kogu mu enesekindluse, ma ei suuda enam laule kirjutada ning vahepeal isegi nutan sest kardan et ta ei lase mul oma unistust täide viia. Igatahes olen nõus minema läbi jää ka tule et oma unistused täita. Kuidas saada oma enesekindlus tagasi et oma unistuse täita?
Kelli, 13

Dr Noormann:
 
Millest see enesekindlus koosneda võib? Kindlasti oma tõest, usust või veendumusest. Sinu puhul siis veendumusest oma lauljavõimetesse. Teiseks võimekuses oma jõus oma veendumuste õigsuse eest seista. Sinu puhul siis diskussioonid ja vaidlused emaga Sinu andekuse teemal. Kolmandaks tahtejõus ja tahte püsivuses oma eesmärkide nimel tegutseda. Sinu puhul siis  laulude kirjutamise ja lauluharjutuste jätkamises. Ja võib-olla kolme eelmist kokkuvõtva tegurina suutlikkuses üle olla teiste mõjutustest, arvamustest, hinnangutest, kommentaaridest, ilkumisest, solvangutest. Kui rünnatakse inimese enesekindlust, siis vaevalt, et kõiki neid komponente korraga. Kasulik on märgata, millise kallale on mindud. Selge see, et kõik neli on omavahelseotud ja ühe ründamine mõjutab ka teisi. Kuid enesekindluse eest seistes, enesekindlust taastades  või enesekindlust luues tuleb märgata ja tegeleda kõigiga neist. Nii et 1) oma Tõde (veendumus);  2) oma tõe Kaitsmine; 3) oma tõe nimel tegutsemise Tahte jõud ja püsivus; 4) immuunsus pahatahtliku ilkumise suhtes.
Teine asi on muidugi ka selles, et enesekindlus iseendast ei tohiks loll ja jäärapäine olla. Nii et konstruktiivne kriitika pole alati rünnak enesekindlusele.