Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

TOP 10: Need erialad on tänavu Tartu ülikooli populaarseimad

 (19)
Tartu ülikooli esitati enam kui 11100 avaldust!

Tartu ülikoolis on kõige rohkem soovijaid arstiteaduskonda.
Tartu ülikoolis on kõige rohkem soovijaid arstiteaduskonda.Foto: Hendrik Osula

Tartu ülikooli sisseastumisperioodil esitati eesti- ja ingliskeelsetele õppekavadele kokku 11 139 avaldust, mis on 18% rohkem kui mullu. Kuld- ja hõbemedaliga gümnaasiumilõpetajad ning edukad olümpiaadidel osalejad andsid sisse 1262 avaldust.

Kõrghariduse esimesel astmel edasiõppimiseks esitati 8125 avaldust, magistriõppekavadele 2698 avaldust ning doktoriõppes jätkamiseks anti sisse 316 avaldust. Eesti parimad, medaliga gümnaasiumilõpetajad esitasid 1079 avaldust, sh 2015. aastal lõpetanud medalistid 814 avaldust. Olümpiaadidel edukalt võistelnud noored tõid Tartu ülikooli 183 avaldust.

Tartu ülikooli õppeprorektor Martin Hallik ütles, et kuld- ja hõbemedalistide ning olümpiaadidel osalejate eelistus jätkata õppimist just Tartu ülikoolis on alma mater’ile suureks kiituseks.

„Kiidan tulevasi üliõpilasi parima võimaliku valiku tegemisel. Tartu ülikoolis õppimine on prestiižne, sest siia pääsevad vaid tugevamad, aktiivsemad ja ambitsioonikamad noored. Praegust demograafilist seisu arvestades on mul esitatud avalduste ja võimekate üliõpilaskandidaatide üle ainult hea meel,“ ütles Hallik, soovides edu sisseastumiseksamitel ja akadeemilises testis, mida teeb tänavu rekordarv üliõpilaskandidaate.

Õppeprorektor sõnas, et bakalaureuseavalduste kõrval on oluline vaadata ka magistritaseme avalduste hulka. „Leian, et inimene on saanud täieliku kõrghariduse alles pärast magistrantuuri lõpetamist, mil kujuneb välja tugev erialane professionaalsus, mis näitab kvaliteeti ja mida vajab tööturg. On rõõm, et inimesed soovivad erialaselt veel tugevamaks saada just Tartu ülikooli laiapõhjalistel õppekavadel õppides.“

Loe veel

Seotud lood:

Vastuvõtt ingliskeelsetele õppekavadele toimus aprillis ning 2015/2016. õppeaastaks esitati Tartu ülikooli ingliskeelsetele õppekavadele ca 70% rohkem avaldusi kui mullu – 2132 avaldust, sh Eesti päritolu kandidaadid esitasid kokku 165 avaldust. „See näitab, et eestlane ei pelga ingliskeelset õpet, mille läbimine üha rahvusvahelisemas ühiskonnas on kvaliteedimärk. Tartu ülikooli ingliskeelsed õppekavad on ühiskondlikult atraktiivsed ja rahvusvahelise haardega, mis avab uksed mitte ainult Eestis, vaid ka välismaal,“ tõdes Hallik.

10 populaarsemat eriala

1. Arstiteadus 766 avaldust
2. Õigusteadus 644 avaldust
3. Füsioteraapia 376 avaldust
4. Psühholoogia 327 avaldust
5. Informaatika 319 avaldust
6. Majandusteadus 306 avaldust
7. Hambaarstiteadus 271 avaldust
8. Inglise keel ja kirjandus 225 avaldust
9. Geenitehnoloogia 219 avaldust
10. Arvutitehnika 203 avaldust

Tartu ülikool võtab uueks õppeaastaks vastu 2311 uut tudengit bakalaureuse- ja 1357 magistriõppekavadele.

Tartu ülikooli vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo rõhutab, et kõik üliõpilaskandidaadid, kes on saanud Tartu ülikoolilt positiivse vastuse, kinnitaks oma õppimatuleku alates 20. juulist.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare