Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

Kinoseanss, kus igav ei hakka: Noored teevad ajalugu lühifilmidega, mis pakuvad meelelahutust ja ajavad koguni õpetajatel närvid püsti!

"KAS SUL ON MIDAGI ÖELDA?! - OSA 2"

Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi 16-18 aastased noored teevad taas ajalugu. Valminud on lühifilmid, mis ajavad õpetajate närvid püsti, tekitavad lastevanemates küsimusi ja on meelelahutuseks kõikidele, kes hindavad kõrgemat kunsti. Filmid kajastavad tänapäeva noorte elu - probleeme, rõõme, unistusi ja huumorit. Programm "Kas sul on midagi öelda?! - Osa 2" esilinastub kinos Artis 1. novembril kell 19:15. Kordusseanss 2. novembril.

Kuigi Tallinna Lilleküla Gümnaasiumis enam filmiõpet ei ole, jätkus selle kooli endisel õpetajal Eik Tammemäel entusiasmi koguda kokku teosed, mis on valminud 10. klassi filmikunsti tundides, koostades neist töödest filmiprogrammi suurele ekraanile. Näha saab venelasi ja eestlasi, süstlaid ja pudeleid, rööve ja kallistusi ja uhkematki veel. Läbi nende filmide näeme, millega noored vabal ajal tegelevad, missugune on nende tarbimiskultuur, kuidas nad mõtlevad ja mida nad tahavad. Filmi tegemine annab noortele loomingulise võimaluse ennast väljendada ja öelda seda, mis neil päriselt südamel on.

Pooleteise tunni jooksul on võimalik näha 21 erilist lühifilmi - mõned pikemad, mõned lühemad, aga igav ei hakka. Esilinastuse publik valib linastuvate filmide hulgast oma lemmikfilmi, et see saaks särada uhkelt meie taevakese all. Noorte esimeste filmikatsetuste hulgas võib olla ka tulevaste režissööride töid, sest tase on kõrge ja nii mõnelgi on plaan filmi edasi õppima minna.

Seotud lood:

Ürituse kohta saad rohkem infot Facebooki ürituse alt ja Kino Artise kodulehelt.

Linastuse korraldajaks on režissöör Eik Tammemäe. Üritust toetab Tallinna Spordi- ja Noorsooamet.Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare