Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

Mure: rinnas olev tükk teeb muret ja valu, milles asi?

 (2)

Mure: rinnas olev tükk teeb muret ja valu, milles asi?
MorgueFile

Neiu mure: Viimasel ajal on mulle muret hakanud tegema rinnas olev tükk. Need tükid on olnud mul pikka aega, kuid varem ei ole ma selle pärast väga muret tundnud. Lisaks teeb see mulle aegajalt valu. Milles võib asi olla?

Vastab Amori nõustaja:

Suure tõenäosusega katsud Sa lihtsalt oma rinnanääret. See jääb rinnanibu taha umbes 8-10 cm läbimõõduga alale, on katsudes tihke, kergelt ebatasase pinnaga ja mõnikord on selle serv üsna selgelt eristatav. Rindade aeg-ajalt tekkiv valulikkus võib olla seotud ka menstruatsioonitsükliga. Näiteks enne menstruatsiooni võivad rinnad olla veidi tursunud ja hellad. Kuid läbi kirja ei saa täpselt öelda, millega võiks tegemist olla ja seega soovitan Sul pöörduda abi saamiseks naistearsti vastuvõtule, kes saab rinnad üle vaadata. Seda saad teha näiteks lähimas noorte nõustamiskeskuses, mille kontaktid leiad aadressilt www.amor.ee. Kuni 24-aastased (24.k.a.) saavad nõustamiskeskustesse üle Eesti pöörduda tasuta. Samuti oskab Sind kindlasti aidata ka perearst.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare