Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

Noormees küsib: Kerge valu ja tugev veritsus vahekorra ajal, mis seal katki läks?

 (5)

Noormees küsib: Kerge valu ja tugev veritsus vahekorra ajal, mis seal katki läks?
Pilt on illustreerivMorgueFile

Noormehe küsimus: Viimane kord vahekorras olles käis järsku mu peenisest läbi kerge valu ning järgnes tugev veritsus eesnaha alt. Mis selle põhjustas? Mis mul seal katki läks? Kas peaksin olema mures? Kas see paraneb ise?

Vastab Amori nõustaja:

Veritsus vahekorra ajal tekkinud eesnahavigastuse tõttu on noortel seksuaalselt aktiivsetel meestel üsna sageliesinev. Täpsemalt rebeneb seal eesnahakida ehk frenulum. Kuna eesnahk ja eesnahakida on väga hea verevarustusega, siis võib veritsus olla rebendi korral üsna tugev, samas on hea verevarustuse tõttu tagatud ka kiire paranemine. Reeglina paraneb see iseenesest paari nädala jooksul. Tuleb peenisele vähemalt nädal aega rahu anda. Selle aja jooksul peaks suguelust hoiduma ja eesnahka ettevaatlikult liigutades eesnaha alt regulaarselt veega pesema, et sinna ei koguneks mustust ja ei tekiks põletikku. Iseenesest kida rebendid ohtlikud pole - tegemist on pindmiste nahavigastustega, mis ravi sageli ei vaja. Esmakordse vigastuse tagajärjel tekib mõnikord aga eesnahakida sidekoestumine, mille tagajärjel võib kida lüheneda ja hiljem uuesti rebeneda. Korduvate rebendite korral tasub siiski pöörduda meestearsti või noormeeste nõustaja vastuvõtule.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare