Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

Rasestumisvastaste vahendite ABC: 3 korduma kippuvat küsimust saavad vastuse

 (1)

Rasestumisvastased vahendid
Rasestumisvastased vahendidFoto: Andres Putting

Amor Noorte Nõustamiskeskuste võrgustik tähistab veebruarikuus oma 20. juubelit. Veebruar on selle puhul teemakuu. 1. nädala teemaks oli seksuaalvägivald, teise nädala teemaks turvaline seks, kolmandal suhted ja veebruarikuu viimasel nädalal saavad vastuse kolm kõige põletavamat küsimust rasestumisvastaste vahendite kohta.

1. Kas rasestumisvastaste pillide pikaajaline võtmine võib mõjutada tulevikus laste saamist?

Pillide pikaaegne kasutamine ei mõjuta kuidagi Teie viljakust. Vältides võimalikke tüsistusi, mis võivad kaasneda soovimatu rasedusega, aitab pillide kasutamine kaasa viljakuse säilitamisele. Lihtsalt niisama pillide tarvitamises pauside pidamisel pole mingit meditsiinilist põhjendust. Pillidest tuleb loobuda, kui soovite rasestuda või kui ilmnevad mingid tervisehäired, mille korral kombineeritud pillid on vastunäidustatud. Mingit ajalist/ealist piiri pillide kasutamises pole.

2. Kui pika aja pärast peale seksuaalvahekorda saab rasedust tuvastada?
Rasedust saab kõige kiiremini tuvastada 10 päeva peale viljastavat vahekorda. Selleks ajaks on viljastatud munarakk emakasse kinnitunud ja naise oragnismis leidub rasedushormoon kooriongonadotropiin. Rasedustest mõõdabki seda hormooni.

3. Kui vana peab olema isik, et talle rasestumisvastase vahendi retsepti kirjutatakse?

Rasestumisvastaste vahendite kohta saab tasuta infot ja nõu sobivaima vahendi leidmiseks Amori Noorte Nõustamiskeskustest. Retsepti saab ka Naistenõuandlatest, kus on ka visiiditasu ning perearsti käest.
Rasestumisvastase vahendi retsepti saavad kõik, kellel seda vaja on, sõltumata vanusest. Vanema juuresolekut või luba ei ole vaja.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare