Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

Y-generatsiooni noored seksivad vähem, kui nende vanemad omal ajal, miks see nii on?

 (15)

Y-generatsiooni noored seksivad vähem, kui nende vanemad omal ajal, miks see nii on?
Foto: Scanpix/PantherMedia

Millenniumilasteks või Y-generatsiooniks peetakse noori, kes on sündinud 1980. kuni 2000. algusaastatel. Neid saab iseloomustada mitut moodi: neil on ilmselt kaelas õppelaen ja nad kasutavad väga palju internetti. Ja veel üks eripära: nad ei seksi väga palju.

Värskest USA valitsuse uuringust selgus, et 44% teismelistest tüdrukutest on olnud seksuaalvahekorras. 25 aastat tagasi oli see protsent 58. Ka poiste seas on vahe märgatav: seksuaalvahekorras on olnud 47% teismelistest poistest, 25 aastat tagasi olid seda olnud koguni 69% noormeestest.

Ka teistest uuringutest on selgunud, et Y-põlvkonna noored mitte ainult ei seksi vähem, vaid neil on ka vähem seksuaalpartnereid, kui nende vanematel nende vanuses.


Create line charts

Allikas: ’Changes in American Adults’ Sexual Behaviour and Attitudes 1972-2012’ (Muutused Ameeika täiskasvanute seksuaalkäitumises ja -suhtumises aastatel 1972-2012)

Seotud lood:

Miks see nii on?

Loe veel

Y-põlvkonna noored veedavad tööl rohkem tunde, elavad tõenäoliselt korterikaaslastega või oma vanematega. Vanemate juures elavad noored ning teistega korterit jagavad noored seksivad privaatsuse puudumise tõttu vähem. Põhjusteks tuuakse välja ka kergesti kättesaadav pornograafia. Paljud noormehed leiavad, et pärast erootilise sisuga materjali vaatamist on neil raske astuda vahekorda päris naisega. Üheks oluliseks faktoriks on ka suguhaigused — noored on hirmul ja selle tõttu ka ettevaatlikumad.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare