Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

15-aastane tütarlaps teenib lapsehoidmise äriga aastas pool miljonit dollarit

 (2)

perejalaps
Foto on illustreerivFoto: Andres Putting

Kuigi viimasel ajal oleme kuulnud mitmeid lugusid sellest, kuidas noored Youtube'is treenitud tagumiku näitamise või arvutimängude mängimisega ratsa rikkaks on saanud, siis siin on järjekordne kinnitus sellele, et noor inimene võib oma tuleviku kindlustada ka millegi teistsugusega. Nimelt teenib 15-aastane tütarlaps pool miljonit dollarit aastas lapsehoidmise äriga.

Noa Mintz on 15-aastane tütarlaps, kes teenib rohkem kui enamik Eesti inimesi. Samal ajal, kui tüdruk koolis käib, juhib ta ka oma lapsehoidmise agentuuri Nannies by Noa, mille klientuur on kolme aasta jooksul alates alustamisest 190 inimeseni kasvanud, vahendab Mashable.

Mintz kasseerib lapsehoidjatelt 5 dollarit pluss 15% alustustasu palgast neilt, kes alustavad tasuga 64 000 kuni 100 000 dollarit aastas. Tema heaks töötavad 25 täiskohaga lapsehoidjat ja 50 sellist, kes panustavad nädalas umbes 15 tundi. Tänaseks on ta palganud oma firmale tegevjuhi, kes hoolitseb asjade eest, kui firmaomanik ise koolis on.

"Ma ei ole viieline õpilane. Kindlasti tuleb mul kooliga vaeva näha, kuid tänu sellele ärile olen ma mõistnud, et raamatutarkus ei ole sama, mis äritarkus. Olen proovinud oma firmast ammutada enesekindlust, mis tuleks mulle koolis kasuks," rääkis Mintz.

Kui ajalugu on midagi tõestanud, siis seda, et edu saavutamiseks ei pea sa olema laitmatu õpilane.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare