Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

FOTOD: GAGi ruumid täitusid täna sisseastumiskatseid sooritavate noortega, kes eliitkooli haridust ihkavad

 (15)
Ukse taha jääb umbes 1000 noort

Sisseastumiseksam 10. klassi Gustav Adolfi Gümnaasiumis
Sisseastumiseksam 10. klassi Gustav Adolfi GümnaasiumisFoto: Priit Simson

Kuigi kooliõpilastel on sellel nädalal kevadvaheaeg, pingutavad mitmed üheksandikud selle nimel, et sügisel ihaldusväärsesse gümnaasiumisse sisse saada. Mitmetes Eestimaa koolides toimuvad sisseastumiskatsed kümnendatesse klassidesse.

Tallinnas toimusid täna nelja kooli ühiskatsed, kus 10. klassi kandideerivad õpilased saavad teha korraga katsed Gustav Adolfi gümnaasiumisse, 21. kooli, Tallinna Inglise Kolledžisse ja Tallinna Reaalkooli, vahendab ERR.

Osalejaid on tänavu peaaegu rekordarvu lähedal — umbes 1400. Nelja kooli peale jagades on igas koolis inimesi umbes 350, kes vastavalt oma eelistusele katseid teevad,” kommenteeris Tallinna 21. kooli direktor Naida Toomingas ja lisas, et kohti jagub vaid 400le.

Hea üheksandik, anna kommentaariumis teada, millise kooli kümnendasse klassi sügisel minna soovid ja miks ning jaga muljeid seoses katsetega. Ootame ka sinu kirju aadressile noortehaal@delfi.ee!

Seotud lood:

Vaata fotosid GAG-is toimunud katsetest!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare