Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

Lugeja: ma tõsiselt ei mõista neid tüdrukuid, kes arvavad, et poiss peab esimesena sammu tegema, arve maksma ja esimesena helistama

 (19)

Lugeja: ma tõsiselt ei mõista neid tüdrukuid, kes arvavad, et poiss peab esimesena sammu tegema, arve maksma ja esimesena helistama
Foto: Adriana Velasquez/Unsplash.com

Noormees peab tütarlapse kohtingule kutsuma? Kas mees peab arveid tasuma ning esimesena helistama? Kas üldse on olemas selliseid suhtevaldkonnas asju, mida peaksid kogu aeg mehed tegema ning naised teha ei või?

Ma tõsiselt ei mõista neid tüdrukuid, kes arvavad, et poiss peab näiteks ise helistama, kui pole mõnda aega suheldud. Tüdruk tahaks küll helistada, kuid arvab, et see on kohatu ning järelejooksmine...

Ma arvan, et samamoodi nagu poiss võib tüdrukuga kontakti otsida, võib ka tüdruk seda teha. See ei ole järelejooksmine, kui tüdruk näiteks helistab toredale noormehele, et teda kinno kutsuda või lihtsalt küsida, kuidas tal läheb. Miks eeldatakse ja oodatakse peaaegu alati seda, et meessugu on just see, kes peaks pidevalt huvi üles näitama? Kas see asi ei peaks rohkem nagu võrdne olema?

Samuti ei julgeta kuskil üritusel noormeestele ligi minna, et tutvuda, sest arvatakse, et see on kohatu ja mees peaks ise tulema jutustama, kui neiu talle huvi pakub ja veel naeratab ka. Aga kui see noormees on näiteks tagasihoidlik ning pole selline vaba suhtlejast ööklubiinimene, kes kõikidega kasvõi tänaval tutvub? Kui sa oled julge neiu, siis miks mitte haarata ohje enda kätte?

Loe veel

Seotud lood:

Räägitakse ju, et tänapäeval on isegi see normaalne, kui naine mehele abieluettepaneku teeb. Sellele mõeldes peaks kõik muud "mees peab tegema" asjad olema täiesti loomulikud naise jaoks. Aga ikka elatakse kuskil kiviajas ja arvatakse, et mees peab tegema seda ja teist...

Kui tüdruk otsustab teha midagi sellist, mida muidu eeldatakse poisilt, toob see kaasa mitu head tulemust:

1) Poiss on üllatunud ning sellest tulenevalt võib ta midagi väga armsat järgmisel korral teha.

2) Sinus kasvab enesekindlus ning sa astud oma mugavustsoonist välja.

3) Su elu muutub palju värvilisemaks ning hakkab juhtuma lahedamaid sündmuseid. Sa ei oota kogu aeg vastassoolt kontakti otsimist, vaid hakkad ise julgelt huvi välja näitama. Sellest muutusest saab alguse uus elu.

Üks naljakas asi on seotud sellega, et mees peab kindlasti esimesel ja võib-olla ka järgmisel kohtingul neiule välja tegema. Aga kui naine maksaks ise enda arve, näitaks see mehele, et neiu pole huvitatud tema rahakoti paksusest, vaid kohtub ja tutvub temaga siirast huvist. Teine asi on siis, kui mees on selline džentelman, et lihtsalt ei luba neiul maksta ning tahab teha välja, sest see läheb tema imagoga kokku.

Me elame 21. sajandil, kus on "reeglid " päris palju muutunud võrreldes su vanaema lapsepõlveajaga. Oled sa mees või naine, ära sea endale takistusi, miks sa ei võiks üht või teist teha. Ole julge ja astu ise esimene samm!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare