Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

Noore leiutaja mobiilirakendus pälvis hulgaliselt auhindu ja on juba taksonduses kasutusel

 (7)

Noore leiutaja mobiilirakendus pälvis hulgaliselt auhindu ja on juba taksonduses kasutusel
Foto: Liis Treimann

Reedel, 06.detsembril, toimus Tallinna teletornis Eesti Teadusagentuuri, Haridus- ja Teadusministeeriumi ning teaduskeskus Ahhaa poolt korraldatava õpilasleiutajate riikliku konkursi 2013. aasta võitjate autasustamine. Konkurss toimus kolmes vanuseklassis ning välja anti arvukalt eripreemiaid. President Toomas Hendrik Ilves andis üle riiklikud preemiad.

Gümnaasiumiastmes pälvis I preemia ja 1000 euro suuruse preemia Tallinna Reaalkooli 2013. aasta vilistlane, tänane Tartu Ülikooli informaatika eriala I kursuse üliõpilane Markus Villig. Preemia anti uudse taksotellimuste edastamise süsteemi mTakso loomise eest, mis ühe vähesena osalenud töödest on juba ellu viidud.

Mobiilirakendus pälvis ka Ameerika Ühendriikide saatkonna eripreemia, mille andis üle USA suursaadik Jeffrey D. Levine, ning Tartu Ahhaa keskuse eriauhinna.

Tänaseks on augustikuus turule tulnud teenusega liitunud üle 200 taksojuhi Tallinnas ja Tartus ning 13 000 kasutajat. Uuest aastast on mTakso saadaval ka juba mitmetes teistes Eesti linnades ja Läti pealinnas Riias.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare