Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

Noored narvakad hindavad Eestis pakutavaid võimalusi ja tunnustavad traditsioone

 (8)

Noored narvakad hindavad Eestis pakutavaid võimalusi ja tunnustavad traditsioone
Narva noorteparlamentFoto: erakogu

Eesti Vabariigi aastapäeva eel alustas Delfi projekti nimega "Mina jään", millest otsustasid osa võtta ka Narva noorteparlamendi liikmed. Narva noorteparlamendi liikmed arutlesid, miks tahavad nemad Eestisse elama jääda ja nende vastused olid kõik erinevad ja omamoodi erilised.

Näiteks Narva Noorteparlamendi esimees Aleksei Kupavõhh sõnastas oma arvamuse järgmiselt:
“Mina jään, sest ma tunnen, et Eesti on see koht, kus ma tahan elada. Ma naudin elu Tallinnas ning rahulikumat kohta minu jaoks maailmas pole." Polina Reinol ja Artjom Ivatsov jäävad siia, kuna Eesti on nende isamaa, kus elavad nende pereliikmed ja sõbrad. Darja Poljakova eelistab jääda Eestisse, sest see on väike riik, kus on rahulikum ja jõukam elu võrreldes teiste riikidega.

Viktoria Mikša väidab, et tahab elada Eestis, et kasutada enda eesti keele teadmisi, mida ta on õppinud juba 12 aastat. Veronika Lavrova arvamusel on Eestis hea majanduspoliitika, palgad on võrdelised hindadega. Samuti on võimalus saada heal tasemel haridust. Maria Blinova ja Vadim Markovi arvamused ühtivad, et Eestis on kergem realiseerida nii iseennast kui ka enda ideid. David Arusoo ja Anna Baškirova hindavad riigi unikaalset loodust ja armastavad siinseid traditsioone.

Narva noorteparlamendi poolt läbiviidud küsitlusest selgus, et noored narvakad ei plaani rännata teistesse riikidesse, kuna nad hindavad võimalusi, mida pakub meie riik ning tunnustavad traditsioone.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare