• Oma digidokumentide varundamine pilves. Ehk oled Sina või on sõber kogenud olukorda, kus nutiseade ütleb üles ja kõik dokumendid, pildid, muusika – läinud! Ole nüüd targem ja õpi faile varundama, nii teed oma elu edaspidi palju lihtsamaks.

• Blogi ja kodulehe loomine.
Kui tahaksid enda põnevaid tegemisi ja ettevõtmisi jagada, on blogi või kodulehekülg selleks parimad vahendid.

• Piltide ja videote töötlemine.
Ka põgusate teadmistega piltide ja videote töötlemisest saad luua lahedaid efekte ning jäädvustada põnevad üritused.

• Enda „digitaalse mina” kujundamine. Enamasti on sotsiaalmeedia esimene koht, kust tulevane tööandja Sinu kohta infot saab. Seepärast hoia alati oma kontol olev info ja pildid viisakad, kuna peotüdruku või -poisi palkamine valdavalt tööandjate soov ei ole.

• Hoidu viirustest!
Esimene abimees siinkohal on viirusetõrje programm, kuid oluline on vahel veenduda, et arvutis pole pahavara. Kindlasti lae faile alla vaid usaldusväärsetest kohtadest.

• Jälgi eetikareegleid ka veebikeskkonnas.
Just nagu päris elus, kehtivad ka veebikeskkonnas teatud viisakuse ja hea tava reeglid.

• Pea silmas turvalisust.
Vali enda postkastile ja kontodele usaldusväärsed paroolid, hoia kindlasti vaid enda teada ID-kaardi ja ka Mobiil-ID andmed.

• Puhasta ja täienda oma „digitaalset tööriistakasti”. Tänapäeval on mõnusaid äppe välja töötatud palju ja õigete leidmine aitab Sind igapäevaselt, alustades treeningust ja uudistest, lõpetades uuringute läbiviimise ja õppimisega.

• Hoia oma digiseadmeid töövõimelisena.
Kui hooldad oma nutiseadmeid liiga harva või jätad nad unarusse, võib nende tööiga märgatavalt lüheneda. Aeg-ajalt seadme ekraanile ilmuvad uuenduste teated ei ole tüütu kohustus, vaid väga olulised meeldetuletused Sinu arvuti töökorras hoidmiseks.

• Hinda info usaldusväärsust.
Kui oled leidnud veebist vajaliku info, siis hinda kriitiliselt selle usaldusväärsust, tervklikkust ja asjakohasust. Veebikeskkonnas leidub nii puhast kulda kui ka väga kahtlast kraami.

Kui tunned, et sul jääb vajaka mõnest eelnevast oskusest, siis asu neid usinasti arendama. Kui aga oled kutseõppur vanuses 14-19, siis just sulle on mõeldud digioskusi arendav tasuta praktikaprogramm Samsung Digi Pass. Programmi kestel on sul võimalus töötada oma digi-idee kallal, mida aitavad teostada Tallinna Ülikooli õppejõud.

Kui arvad, et Sinu erialal võiks digitaalseid võimalusi paremini ära kasutada, siis võta oma idee kaasa ja Sind ootavad ees viis põnevat kuud! Programmi valitakse kümme 3-liikmelist võistkonda, kellest tublimad saavad end proovile panna praktikal suures tehnoloogiaettevõttes Samsung ja oma eriala juhtivas ettevõttes Eestis. Kandideeri kindlasti enne 27. juunit! Loe lähemalt SIIT ja ära lase võimalust käest!