Eesti Buss OÜ juhatuse liige Tõnu Ruusamäe põhjendab hinnatõusu osade reiside kahjumlikkusega. „Enam ei saa kahjumlikke liine elus hoida kasumlike arvelt. Linnadevaheline kaugbussiliiklus toimub Eestis kommertsalustel, mis tähendab, et iga reis peab oma kulud ise katma,“ teatas Ruusamäe.

Ettevõte lubab hinnatõusu leevendamiseks laiendada soodustuste saajate ringi ning leidub ka kasumlikke bussiliine, kus hinnatõusu ei tule. Kui seni said Noorte Ekspressi liinivõrgus soodsamalt reisida kuni 26-aastased noored, siis edaspidi kehtib soodustus kuni 30-aastastele.

„Oleme oma soodusprogrammile saanud palju tagasisidet, eriti tudengitelt, kes teevad palju Eesti-siseseid sõite. Tänapäeval ei õpi ülikoolis ainult alla 26-aastased noored vaid ka vanemad, mistõttu otsustasime laiendada soodustuse saajate ringi kuni 30-aastastele reisijatele (k.a.),“ põhjendas Eesti Buss OÜ juhatuse liige Tõnu Ruusamäe. Lisaks hakkavad üle 60-aastased reisijad saama senise teisipäeva, kolmapäeva ja neljapäeva kõrval soodsamalt sõita ka laupäeviti.

Muudatus toimub ka kliendikaardisüsteemis. Kui siiani on viimasega olnud soodustus 0.30 eurot piletist, mis ületab 1.30 eurot, siis edaspidi on soodustus 10 protsenti ja mitte vähem kui 0.30 eurot.