Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

Tallinna Reaalkool ja Tallinna Kesklinna põhikool püstitasid koos maailmarekordiSõudeergomeeter
SõudeergomeeterFoto: Martin Dremljuga

Tallinna Reaalkool jäädvustas end koos Tallinna Kesklinna põhikooliga üleeuroopalise spordinädala raames sõudeajalukku. Sõudeergomeetril läbiti esmakordselt maailmas teatesõiduna distants 1000x100m.

Selleks, et püstitada rekordit, oli tarvis üritusse kaasata 1000 erinevat sõudjat. Õpilased kokku loetud, oli vajaminevast 1000st siiski 60-70 inimest puudu, kuid üleskutse Facebookis tõi maailmarekordi püstitamisele kaasa aitama ka kooli vilistlased ja isegi ühe vilistlasõpetaja. Oma panuse andsid ka koolitöötajad.

Reaalkooli õpetaja Rain Vellerind kirjeldab:
Ja maagiline rekord sündis! Kui stardist oli kulunud 9 tundi 8 minutit ja 14,3 sekundit olid tuhat reaalikat läbinud sajameetriste lõikudena kokku täpselt 100km!

P.S. Räägitakse, et viimaste etappide ajal, kui olukord paistis kriitiliseks minevat, olla keegi näinud aula rõdul Reaali Vaimu. Ta olevat endale lühikesed rohelised spordipüksid jalga ajanud ja oma kangete ihuliikmete kiuste soojendusharjutusi teinud. Kui ikka üks mees oleks puudu jäänud, oleks Reaali Vaim valmis olnud ka ise sõudepingile ronima...


Loe kokkuvõtet SIIT!

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare