Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

VAATA UUESTI: Oskuste aasta inspiratsiooniüritusel jutustavad oma lugusid kodumaised tegijadHomme, 29. märtsil kell 12 toimub Haapsalu Kutsehariduskeskuses oskuste aasta inspiratsiooniüritus, kus oma oskuste omandamise lugu jutustab kodumaiseid käsitöödiivaneid tootva Oot-Oot Stuudio kaasasutaja ja tegevjuht Marko Ala. Vaata otseülekannet Delfi TV-s!

Tartu Kunstikooli lõpetanud Marko Ala alustas mööbliäris Skandinaavia 1950-ndate ja 1960-ndate mööbli müügi ning restaureerimisega, mis andis väärt kogemuse, kuidas kestvaid asju luua. Inspiratsiooniüritusel saab kuulda, kuidas ta jõudis eduka mööblifirma loomiseni ning milline oli kooli roll sellel teel.

Esinejate seas on Oliver Laats, kes on Haapsalu Kutsehariduskeskuse edukas vilistlane ning tänaseks päevaks välja töötanud uuendusliku tekstiiliga dekoreeritava niiskuskindla viimistlusplaadi ning selle tootearenduse eest ka auhindadega pärjatud.

Töökohapõhisest õppest ning mööbli- ja puidutööstusest räägib Haapsalu Uksetehase arendusdirektor Rene Serg. Innove Rajaleidjakarjäärispetsialist Triinu Karolin annab nõu, kuidas leida sobiv elukutse ja planeerida karjääri ning Kutsekoja esindaja Yngve Rosenblad teeb ülevaate perspektiivikatest oskustest, mis tulevikus suurema tõenäosusega hinnas on.

Pärast inspiratsiooniettekandeid viib Haapsalu Kutsehariduskeskus läbi lõbusa kutsehariduse teemalise nutimängu.

Ürituse kava:
12.00 Avasõnad
12.05-12.25 Üllatusesineja Marko Ala
12.25-12.40 Oliver Laats, edukas vilistlane ja ettevõtja, „Kutseharidus ja edukas karjäär“
12.40-12.55 Rene Serg, Haapsalu Uksetehase arendusdirektor, „Töökohapõhise õppe eelised mööbli- ja puidutööstuses“
12.55-13.15 Paus
13.15-13.35 Yngve Rosenblad, SA Kutsekoda, „Tuleviku tööoskused“
13.35-13.55 Triinu Karolin, Rajaleidja keskus, „Kuidas kujundada oma karjääri?“
13.55-14.20 Võõrustajakooli pooltund: Kahoot! – lõbus mäng kutseharidusest

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare