Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

ANNA TEADA: Kas sinu koolis planeeritakse kontrolltöid vastavalt seadusele?

 (14)

Õpilane tahvli ees 8VK03AUG11A7
Õpilane tahvli eesFoto: Vallo Kruuser

Tänases Eesti Päevalehes ilmus artikkel sellest, kuidas õiguskantsler hakkab uurima kontrolltööde planeerimist koolides.

"Sotsiaalministri määruses on laste tervise kaitse huvides sätestatud, et kontrolltöid ei planeerita esmaspäevale ja reedele, samuti õppepäeva esimesele ning viimasele õppetunnile, välja arvatud juhul, kui õppeaine on tunniplaanis esmaspäeval ja reedel või ainult ühel neist päevadest või esimese või viimase tunnina. Õpilased ja lapsevanemad juhivad sageli tähelepanu ka määruse punktidele, et õppepäevas võib läbi viia ühe kontrolltöö ning nädalas võib neid olla kuni kolm," kirjutab tänane Eesti Päevaleht.

Hea Noorte Hääle lugeja, anna teada, kuidas sinu koolis kontrolltööde planeerimine käib? Kas kool peab kinni sellest, et nädalas võib olla maksimaalselt kolm kontrolltööd? Kirjuta või saada ekraanitõmmis e-Koolist aadressile noortehaal@delfi.ee või räägi kaasa kommentaariumis!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare