Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

Greg: töötan siis, kui ise tahanGreg: töötan siis, kui ise tahan
Greg. Foto: Varumeesteenindus OÜ

Greg on tavaline noormees. Ta käib koolis, õpib IT-d, teeb sporti ja üürib koos vennaga korterit. Tööd teeb ta nädalas maksimaalselt neli päeva. „Kust leida veel paindlikum töö, millest saab ka ära elada, ma ausalt öeldes ei kujuta ette,“ ütleb Humanlinkis töötav Greg mõtiskledes. Nii nagu paljud noored, avastas ka Greg Nesselmann ühel hetkel, et talle kuluks ära lisaraha.

Samas teadis Greg, et ilmselt tööandja jaoks ta kõige magusam tööjõud pole.

Greg on noor, käib koolis, trennis ja ka elu vajab elamist. Täielikult tööle pühenduda oleks tema arvates liiga vara. CV keskuses töökuulutusi vaadates tundus seis esialgu lootusetu, kõik otsisid kogemustega töötajat, kes oleks päevas tööl vähemalt kaheksa tundi ja sooviks jääda ametisse pikemaks ajaks.

Gregi soovis aga vastupidist — ta otsis tööd, kus saaks teha parasjagu nii palju korraga, kui soovi ja tahtmist on. Siis avastas ta CV keskusest Humanlink Balticu kuulutuse. Pakuti võimalust töötada erinevates kauplustes riiuldaja ja kassiirina. Kõike võis ise valida — kaupluse, kus tööd teha, tööpäevad, tööaja ja isegi tööülesanded.

Tänaseks on Greg Humanlinkis töötanud juba poolteist aastat. Ta ise on selle üle samuti veidi üllatunud, sest otsis endale lühiajalist tööd, kust juba peagi parema võimaluse saabumisel edasi liikuda. Kuna Greg on näidanud üles pühendumist on ta täna ametis vahetuse vanemana. Greg kirjeldab seda tööd kui järjestikuste probleemide lahendamist. Näiteks kui kaupa riiuldatakse vale koha peale, peab Greg meeskonna tööd suunama, et probleem kiiresti lahendatud saaks. Ja selles on Greg osav, ristsõnu ja muid nuputamisi on talle alati meeldinud teha.

Tööpäev algab 6.30 ja kestab tavaliselt kuni 12.30. Greg leiab, et Humanlink pakub head võimalust teha tööd mitte ainult kooli kõrvalt, vaid ka põhitööle lisaks. Näiteks teab ta ühte kinnisvaramaaklerit, kellel kombeks enne põhitöö algust teha väike kolmetunnine sutsakas Humanlinkis.

Greg käib Humanlinkis tööl neli hommikupoolikut nädalas. Talle meeldib teha kaks vahetust riiuldajate ülevaatajana ja kaks vahetust kassiirina. Korraga meeldib Gregile teha tööd neljast kuni kuue tunnini. Ühel päeval nädalas käib ta tööl enne kooli. Nädalavahetuseti meeldib talle sadama lähistel kassas olla.

„Teenistus on seal hea. Iga kliendi pealt makstakse boonust ja kui sul on kärmed käed, siis annab päris head lisa teenida,“ leiab Greg.

Vaata ka varumeesteenindus.ee CV keskuse lehel