Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

Lugeja: tean tüdrukut, kes õpib eliitkoolis viitele, tal pole Facebooki ja ta ei oma isegi arvutit!

 (35)

TBL_4649
Foto: Tiit Blaat

Tean kahte tüdrukut, üks 14aastane ja käib 8. klassis, teine 15aastane ja käib 9. klassis, mõlemad on eliitkooli õpilased. Esiteks, käivad nad ühes huvialaringis, neil pole Facebookis kasutajat, telekat nad ei vaata.

Nende päev on umbes selline: ärkavad üles, lähevad kooli, käivad huviringis, lähevad koju ja õpivad seni, kuni on aeg magama minna. Kolmas tüdruk, keda tean, on juba gümnaasiumis kes reaalselt õpib hommikust õhtuni. Ta käib samuti eliitkoolis ja on viieline, tal pole Facebooki ja ta ei oma isegi arvutit!

See jutt, et "tiinekad istuvad Facebookis ja vahivad kolm tundi seriaali" ei pea sugugi paika! Kindlasti on ka selliseid, kuid isegi need õpilased, kes ei veeda aega internetis ja teleka ees istudes, seisavad sama mure ees! Ma arvan, et tavakoolides on koormus väiksem, aga eliitkoolides on selline tamp, et õudne. Mõned inimesed on keset koolipäeva kokku kukkunud ja pidevalt nutavad pingest.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare