Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

Noor blogija haridusest: haridus peaks ikka tähtsamal kohal olema kui trennid ja huviringid

 (5)

Vahetund klassis 8VK03AUG11A151
Vahetund klassis 8VK03AUG11A151Foto: Vallo Kruuser

Noor ja värske blogija Gvaheri on Noorte Hääles koolikoormuse üle kurtvad noored juba ära tüüdanud. Vaata, mis tema sellest arvab!


Võtame Noorte Häälest ühe koha näiteks: ”Viimased nädalad on täiesti hullumeelsed olnud: jõuan koju keskmiselt 15:20, käin kiiresti noortekeskusest läbi, jõuan koju, avan e-Kooli ja avastan, et õppida on jäänud kuuest ainest. Oleks siis vaid need ülesanded kiiresti ja lihtsasti tehtavad, näiteks lehekülg töövihikust või midagi sellist. Selle asemel avastan enda eest järgmise: kontrolltöö, kirjand, vene keele sõnad pähe ja jutustada pool lehekülge teksti, tunnikontroll, 2 lehekülge bioloogiast. KUIDAS PALUN?”..Kullakallis õpilane, Sul on üheksa kuud tarvis koolis käia, nädalas viis päeva ja selle sisse peaksid koolid mahutama ära ~15 õppetundi? JA MÕNDA ÕPPEAINET MITU KORDA NÄDALAS. Õpetajad peavad ju selle õppeaastaga materjali läbi vaatama!

Teises sarnases artiklis oli jutt, et “Õpetajad, kas te näete meie ülekoormatud e-Kooli? Ma õpin kella kaheni öösel, sest ma lihtsalt ei jõua varem valmis. Mul ei saa olla ühtegi trenni ega huviringi, sest õppida on nii mega palju!”. Siinkohal ütleksin ma, et kuula tunnis rohkem, siis ei ole midagi keerulist ja saad kodutöö kiiresti ja lihtsalt valmis. Kui teha probleem sellest, et ühel päeval on liiga palju õppimist..Miks see nii on? Vastus lihtne ja loogiline…sest tunniplaanis on ühel päeval tunde, mida on nädalas ainult ühe korra. Ja kusjuures, selle tunniplaani on koostanud arvuti, niiet ei ole vaja hädaldada õpetajate kallal. Mis puudutab huviringe/trenne, siis olgem ausad, haridus peaks sul ikka tähtsamal kohal olema kui trennid ja huviringid. Tee siis enne kindlaks, kui palju sul keskmiselt õppimise peale kodus kulub ja alles siis, et kas sul jääb aega teiste asjade jaoks. Oli ka kirjas, et ‘kui matemaatikas õpetaja abi palud, siis ta vastab ‘ma ei ole seda ise 3 aastat teinud, ma ei tea’. No, HALLOO?!’ Ma olen 99,9% kindel, et see lause on väljamõeldud, sest kuidas saab õpetaja oma tööd teha ja seda õpetada, kui ta seda ei tea? See pole lihtsalt võimalik.
Vabandan väga kui see kedagi riivas, aga rääkisin välja enda arvamuse.

Allikas: BlogByGvaher

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare