Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

Noor koolidevahelisest võistlusest: iga-aastane koolide pingeritta seadmine sildistab mind automaatselt lolliks

 (5)

Noor koolidevahelisest võistlusest: iga-aastane koolide pingeritta seadmine sildistab mind automaatselt lolliks
Pilt on illustreerivFoto: Vallo Kruuser

Igal aastal pärast riigieksameid tahaks ma häbi pärast maa alla vajuda. Minu kool on alati edetabeli lõpus ja see tähendab automaatselt seda, et ma olen loll, eks?

Kuna valdav osa minu kooli õpilastest ei soorita eksameid headele tulemustele, on minu kool paraku tabeli lõppu surutud. Kui keegi küsib, millisest koolist olen, siis on piinlik öelda, sest kui ütlen, eeldatakse kohe, et olen kolkakooli õpilane ja seetõttu ei tea ma maailmaasjadest ega koolisõpitust midagi. Kellelgi isegi ei vilksata, et olen noor ja intelligentne neiu, õpin viitele ja mind huvitab maailmas toimuv väga!

Võite arvata, et see pole suur asi ja arvan praegu valjusti põhjuseta, kuid noored jälgivad neid edetabeleid. Kuna võtan aktiivselt osa erinevatest noortekohtumistest ja -üritustest, olen sellise negatiivse suhtumise osaks saanud päris mitmeid kordi ja see tegelikult teeb haiget.

Kui teised presenteerivad Facebookis julgelt, mis koolis nad käivad, siis mina ei tee seda. Häbi on. Kuigi mulle meeldib mu kool ja õpetajad, mõtlen vahetpidamata, kuidas vanematele serveerida, et tahaksin hakata käima linnakoolis. Ega vahet pole, kui mina oma lõpueksamid maksimumpunktidele sooritan, ikka tõmbab eksamite keskmine kooli taset alla ja see tabel karjub mulle ikkagi näkku, et olen loll!

Miks on üldse tarvis koole pingeritta seada? Miks teha haridusest koolidevaheline võistlus?

Hea noor lugeja, mida Sina koolide edetabelist arvad? Kirjuta noortehaal@delfi.ee.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare