Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

Õpilane ebaloogilisest koolisüsteemist: soovin, et õpilaste soovid vahel täituksid! Kasvõi see, et koduseid töid antaks vähem

 (10)

Õpilane ebaloogilisest koolisüsteemist: soovin, et õpilaste soovid vahel täituksid! Kasvõi see, et koduseid töid antaks vähem
Foto: Rene Suurkaev

Siiamaani on kõik normaalselt ja edukalt läinud, kuid kodutöid antakse ikka meeletus koguses. Üheks päevaks antakse kõigist ainetest õppida ja järgmisel ainult paarist õppeainest. See on tõesti veidi ebaloogiline.

Ma saan aru, et õpetajatel on ka raske, kuid nad võiksid ennast panna õpilaste asemele. Eriti ei usu, et see kõik just neilegi meelepärane on. Ma ise käin viimast aastat maakoolis ehk siis üheksandas klassis. Kuna meil on koolis väiksed klassid, saavad õpetajad vahel individuaalselt õpilastega tegeleda. See on hea asi, mida võiks ka teistes koolides rakendada. Koolitunnid võiksid hiljem alata, nt kell üheksa. Ma arvan, et õpetajad oleksid ka selle üle õnnelikud. Nad on ka ju inimesed! Ja ma usun, et kui lapsed saaksid hommikuti tududa, oleks nende töövõime suurem ja õpetajad ei peaks koolis õpilaste peale oma närvirakke kulutama. Närvirakud ei uuene, või mis?

Ma soovin, et õpilaste soovid vahel täituks. Kasvõi see, et koduseid töid antaks vähem. Ma arvan, et isegi see konkreetne soov võiks Haridus- ja Teadusministeeriumis arutlusele minna. See oleks õpilastele ja õpetajatele suurepärane!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare