Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

Õpilane vingumisest: ma ei saa aru, kuidas kool nii paljude teiste laste jaoks vihavaenlane on?

 (18)

Õpilane tahvli ees 8VK03AUG11A7
Foto: Vallo Kruuser

Ma olen 8. klassi õpilane ja näen aina artikleid, et koolis on raske ja ma lihtsalt ei saa aru, milles asi? kas nad lihtsalt vinguvad või mida?

Mul on küll nädalas palju tunde ja igas aines jääb õppida, kuid mul pole mingit probleemi õppida maksimaalselt 2 tundi päevas. Mul pole kooliga kunagi probleemi olnud, jõuan nelja paiku koju ja õpin lihtsalt tunni või paar. Iga aasta olen käinud ka mingis trennis või huviringis, siis olen jah, kuuest koju jõudnud, aga ka siis on õppimiseks aega küllaga olnud. Minu jaoks on see vingumine, et "ma ei oska" ja "õpetaja ei seleta". Alati on olemas konsultatsioniajad ja sõbrad, kellega koos õppida. Mina absoluutselt ei mõista neid probleeme! Minu jaoks lihtsalt kõik vinguvad. Äkki on asi lihtsalt selles, et õppimise ajal kuulatakse muusikat või kontrollitakse pidevalt sotsiaalmeediat, mis laseb tähelepanul ülesannetelt hajuda. Või äkki ei süveneta tunni ajal õpetaja juttu? Ma lihtsalt ei saa aru, kuidas kool nii paljude teiste laste jaoks vihavaenlane on. Ma võtan kooli enda jaoks nii, et ma õpin endale ja see on edasiseks eluks väga vajalik.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare