FOTOD: Koolitants 2016 Tartu töötoas selgusid uued Koolitantsu Kompanii tantsijad
Möödunud pühapäeval, 13. märtsil toimusid Tartus Üliõpilasmajas ja Karlova Koolis Koolitants 2016 töötoad. Meeskonna hinnangul oli osalejate väga palju isikupäraseid ja hea tehnilise tasemega tantsijaid, kes päeva jooksul said näidata end oma parimast küljest. Koreograafid Elina Tamm (show- ja tänavatants), Maria Goltsman ja Irina Pähn (estraaditants) ning Ruslan Stepanov (vabatants) jagasid eripreemiaid mitmetele suurepärastele tantsijatele ning valisid Koolitantsu Kompaniisse uued liikmed.
Töötubades ei konkureeri omavahel mitte omaloomingulised tantsud, vaid hoopis tantsijad, kes saavad oma oskused ja artistlikkuse proovile panna väljaspool oma tantsustuudiot. Noortel on võimalik kogeda, kuidas professionaalse tantsija elu seest poolt paistab ning mis kõige tähtsam – näha teisi ja leida uusi sõpru ning tuttavaid.
Koolitantsu maakondlikest tantsupäevadest edasisaajaid ootab ees Tantsuhulluse telesaade, kus osalejate vahel valitakse välja see üks ja ainuke parim noor tantsija. Augustis toimub Koolitantsu Kompanii Suvekool, mille ajal valmistakse ette sügisel Eestis tuuritama hakkav suur tantsulavastus.
TARTU TÖÖTUBADES osalesid seitsmendate kuni kaheteistkümnendate klasside tantsijad, kellele jagati eripreemiaid ning edasipääsupileteid uude Koolitantsu Kompaniisse:
ESTRAADITANTS
EDASIPÄÄSEJAD
Kristiin Kulpson, MEIE STUUDIO, juhendaja Andre Laine, 17‒22-aastased
Kristiina Ojamäe, Tantsukool Ciara, juhendaja Carolin Arnold, 17‒22-aastased
Rose-Marie Riitsalu, Tantsustuudio LYS, juhendaja Ulvi Riitsalu, 17‒22-aastased
Evelina Zasukhina, Varjud, juhendajad Nadežda Sutõrina, Jelena Kissin, 17‒22-aastased,
Hanna Lisette Helekivi, Easylegs, juhendaja Alar Orula, 12‒16-aastased
ERIAUHINNAD
Eripreemia eneseületamise eest - Eliise Peerna, 12‒16-aastased
Eripreemia sisemise tahte eest - Karmen Matsalu, 12‒16-aastased
Eripreemia entusiasmi eest - Marie Helena Luude, MEIE STUUDIO, juhendaja Andre Laine, 12‒16-aastased
Eripreemia silmapaistva lüürilisuse eest - Angelina Jerjomina, Tantsuansambel "Neposedõ", juhendaja Natalja Baranova, 12‒16-aastased
Eripreemia sisemise sära eest - Eeva-Lotta Herem, Error Tantsukool, juhendajad Merli Laur, Helen Kalberg, 12‒16-aastased
VABATANTS
EDASIPÄÄSEJAD
Grete Elanor Palgi, Error Tantsukool, juhendajad Merli Laur, Helen Kalberg, 12‒16-aastased
Klaudia Sarah Kaar, Tantsustuudio LYS, juhendaja Ulvi Riitsalu, 17‒22-aastased
Liisbeth Kesamaa, Tantsustuudio Cestants, juhendaja Kristel Saar, 12‒16-aastased
Andra Hiisjärv, Tantsustuudio Carol Tammeka tantsutüdrukud, juhendaja Marleen Kovalik, 17‒22-aastased
ERIPREEMIAD
Eripreemia heade küsimuste ja energia - eest Karita Paul, Viljandi Gümnaasiumi Hebe, juhendajad Ave Alvre; Kertu Alvre, 17‒22-aastased
Eripreemia väga hea tehnilise taseme eest - Vanessa Karmel Kranich, Sk Finess Lähte, juhendaha Maris Kallus, 12‒16-aastased
Eripreemia hingestatuse eest - Raneli Müllerson, Tähtvere Tantsukeskus, 12‒16-aastased
SHOW- JA TÄNAVATANTS
EDASIPÄÄSEJAD
Annabel Lillestik, Error Tantsukool, juhendajad Merli Laur, Helen Kalberg, 12‒16-aastased
Mirlen Liiv, Error Tantsukool, Merli Laur, Helen Kalberg, 12‒16-aastased
Meril Mirjam Oras, SHATÉ TANTSUKOOL, juhendaja Krõõt Kiviste, 17‒22-aastased
Matis Tõnisson, SHATÉ TANTSUKOOL, juhendaja Krõõt Kiviste, 12‒16-aastased
Kerli Soe, SHATÉ TANTSUKOOL, juhendaja Krõõt Kiviste, 12‒16-aastased
Mikk Kaasik, Vk Janika Briljandid, juhendaja Triin Põder, 12‒16-aastased
Marit Miller, Tantsustuudio Dance Dream, juhendaja Rita Muttel, 17‒22-aastased
Elisa Martinov, 12‒16-aastased
Raul Villem Reedi, Tähtvere Tantsukeskus, 17‒22-aastased
Eripreemia: tuleviku tegija - Ly Lindepuu, Maerobic Tantsustuudio, juhendaja Rita Muttel, 12‒16-aastased
Eripreemia väga hea tehnilise taseme eest - Piret Pung, Sk Finess Lähte, juhendaja Maris Kallus, 12‒16-aastased
Eripreemia: tuleviku tegija - Liselle Riiner, Maerobic Tantsustuudio, juhendaja Rita Muttel, 12‒16-aastased
Eripreemia pühendumuse eest - Liisbeth Koppel, Sk Finess Lähte, juhendaja Maris Kallus, 12‒16-aastased
Eripreemia särava oleku eest eest - Emilia Männik, Sk Finess Lähte, juhendaja Maris Kallus, 12‒16-aastased
Eripreemia: tuleviku täht - Sten Rätsepso, SHATÉ TANTSUKOOL, juhendaja Krõõt Kiviste, 12‒16-aastased