Sul on maailmale midagi öelda? Tahad, et teised näeksid su lugusid, pilte või videoid? Saada kõik aadressile noortehaal@delfi.ee või saada läbi veebi!
Toimetaja vaatab saadetud materjalid läbi ja silmapaistvamad ilmuvad Noorte hääles.

VIDEO: Vaata, kas Viljandi noored said maailmarekordi püstitamisega hakkama23.05.2015 kell 11.45 tõusis Viljandi lähedalt, Kikka golfiplatsilt, ilmavaatlusõhupall StratosChem, mille eesmärk oli jõuda 30000 meetri kõrgusele ning sooritada seal endaga kaasas olev maailma esimene stratosfääris sooritatav teadusteatri etendus, ehk katse „Elevandi Hambapasta“.

Veidi rohkem kui tund hiljem leiti StratosChemi konteiner 106 kilomeetri kaugusel stardipaigast ning korraldajate poolt kätte saadud videomaterjal näitas, et kahjuks maailmarekordit ei saavutatud kuna õhupall purunes tehnilistel põhjustel liiga vara - 22175m kõrgusel, katse oleks toimunud 30000m saavutamisel. Samas täitis StratosChemi meeskond oma teise eesmärgi, ehk siis viidi stratosfääri Eurovisiooni logo, et hoida pöialt Eestile Eurovisiooni finaalis.

StratosChemi konteineri suurimaks kiiruseks oli 126 km/h ning konteiner leiti Avijõe lähedal asuvast veekogust. Veekogust aitas konteineri kätte saada StratosChemi otsingumeeskonna liige Raido Enn, kellel oli kaasas kalastusvarustus, tänu millele konteiner maismaale toodi.

Loe veel

Seotud lood:

StratosChemi meeskond otsib omale toetajaid, kelle abiga saata kõrgustesse järgmine ilmavaatlusõhupall, teine lend võib teoks saada juba juunikuu lõpus.
Lisainfot projekti kohta, pilte, videomaterjali ja esmase informatsiooni järgmise õhkutõusu kohta leiab kodulehelt.

Meeskond tänab kõiki toetajaid: Viljandi Linnavalitsus, Viljandi Noorte Volikogu, Eesti AGA AS ja paljud teised. Lisaks ka otsijaid ja abilisi, keda oli kokku tulnud üle kogu Eesti!

Vaata kokku pandud videklippi, milles sisaldub meeskonnaliikmete emotsioone ja kaadreid kõrgustest. Kuus kuud pingutusi neljas minutis. Videoklipi autor on meeskonnaliige Viktor Tund.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare